sohumedya

E-Ticaret Sitesi

E-ticaret sitesi, elektronik ticaretin bir biçimi olarak internet üzerinden mal ve hizmetlerin alım-satımının yapıldığı online platformlardır.

Sohumedya

E-Ticaret

Ticaret kavramı, mal ve hizmetlerin değerli veya faydalı olarak değerlendirilebilecek diğer nesnelerle değiş tokuş edilmesi sürecini ifade eder. Dijital teknolojinin yükselişi nedeniyle ticaret yeni alanlara girmeye başlamıştır. Geliştirilen e-ticaret platformları ile artık hem alıcılar hem de satıcılar dünyanın her yerinden kolaylıkla işlem gerçekleştirebilmektedir.

Dijital dünyanın getirdiği değişimlere bağlı olarak ticaret sürecinin çeşitli unsurları da değişmektedir. Dijital dünyanın getirdiği hızlı değişimlerde hayatta kalabilmek için yenilikçiler sürekli olarak bilimsel ve mantıksal ilkeleri takip etmelidir.

 
sohumedya-e-ticaret

E Ticaret web sitesi yapımı için bizimle hemen iletişime geçin.

sohumedya-e-ticaret-2

E-ticaretin Avantajları Nelerdir?

E-ticaret hem kullanıcılarına hem de e-ticaret ile ilgilenen markalara çeşitli avantajlar sağlamaktadır. 

İlk olarak e-ticareti tercih eden müşterilerin daha esnek ve hızlı alışveriş imkanlarının yanı sıra daha uygun fiyatlı geniş bir ürün yelpazesine ulaştığını belirtebiliriz. Ayrıca e-ticaret siteleri ve ürün satışı yapan uluslararası pazar yerleri ile tüketiciler ürünleri ve fiyatlarını kolayca karşılaştırarak farklı ödeme yöntemleri aracılığıyla alışverişlerini tamamlayabilirler.

Ürünlerini e-ticaret aracılığıyla satışa sunan markalar ise uluslararası bir pazara ulaşmanın yanı sıra 7/24 potansiyel gelir elde etme imkanına da kavuşmaktadır. Üstelik e-ticarete düşük maliyetlerle başlamak mümkündür. Kullanıcı dostu bir e-ticaret sitesiyle ve pazar yerlerinin de desteğiyle en çok satan ürünlerinizi kolayca sergileyebilirsiniz.

E-ticaret sitesi oluştururken dikkate almanız gereken bazı önemli noktalar

Dijital platformlarda yalnız değilsiniz.

Geleceğin teknolojini birlikte yakalayalım. Bizimle görüşmeden karar vermeyin, her konuda bizden destek alabilirsiniz. 

eticaret

E-ticaretin Dezavantajları Nelerdir?

Elbette e-ticaretin bazı dezavantajlarıyla da başa çıkmak gerekmektedir. Örneğin, kullanıcıların internet bağlantı kalitesi ve e-ticaret sitesinin sunucu (server) kalitesi alışveriş deneyimini etkileyebilir. Fazla trafikten dolayı çalışmaz hale gelen bir e-ticaret sitesi bu süre boyunca satış yapamaz. Bu durum hem satışları hem de kullanıcı deneyimini olumsuz etkiler.

Ayrıca internetten alışveriş yapıldığında kullanıcılar ürünü satın almadan önce deneyimleyemez; bu da iadelerin artmasına sebep olabilir.

E-ticaret dünyasında rekabet oldukça yüksektir ve müşterilerin beklentileri de oldukça yüksek olabilir. 

Tüm bu potansiyel sorunlarla başa çıkabilmek için yaratıcı ve etkili çözümlerin getirilmesi e-ticaret sitenizin hızlı ve verimli şekilde büyümesine yardımcı olur. 

ETBİS’ten alınan verilere göre;

2021 yılında;

E-ticaret hacmi 161 Milyar TL, E-ticaret sipariş sayıları 1,654 milyon adettir.

2022 yılında ise;

E-ticaret hacmi 348 Milyar TL, E-ticaret sipariş sayıları 2,294 milyon adettir.

2023 yılı ilk 6 ayında

E-ticaret hacmi 652,7 Milyar TL, E-ticaret sipariş sayıları 2,556 milyon adettir.
error: Content is protected !!